Мадьярорсаг, Угорщина, Угорщина, мадярськоє, Унгер, Хунгарія - все це назви однієї країни, країни з багатою цікавою історією, але хоч як мене звучало її назву на різних мовах, означає воно одне - красиве держава Європи. Тут є все: і гори і рівнини, степ і «угорське море» озеро Балатон, лікувальні істочніні, термальні і мінеральні води.
У Г О Р Щ И Н А
У Угорщини були свої злети і падіння. Колись вона була великим королівством. Будапешт був другий рівноправній столицею (разом з Віднем) при дуалізм, тобто в складі Австро-Угорської Імперії. Програла першу світову війну, країна втратила 2/3 території і майже половина населення залишилася за новими «переробленими» кордонами. Сьогоднішні сусіди Угорщини: Україна, Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина.
Географічні, політичні та економічні шляхи здавна проходили і по сей день проходять через нашу країну. Таке її розташування. Римляни проклали свою знамениту Віа Романа, по якій проходив Бурштиновий шлях від Балтики до Риму. Тамплієри проходіді по цій землі в Єрусалим.
895 рік. З вершин Верецького перевалу, які прийшли сюди угорським племенам Арпада, відкрився неповторний пейзаж Тисо-Дунайській низовині. Тут Мадяри знайшли Батьківщину.
Наша країна знаходиться на перехресті історії. Католицизм прийшов з південного заходу (Рим), Реформація з північного заходу (земля Німеччини), грецька православна віра з північного сходу, а іслам з південного сходу. Століттями через нас проходили армії з усіх кінців світу. Але якщо так можна сказати, то завдяки цим «переходах», сюди було принесено багато того, чим угорський народ живе і сьогодні: відродження - Італією, промисловість - Німеччиною. Протягом півтори сотні років турецька армія відбирала у угорських селян все, крім свиней. Так іслам привчив нас до свинини. Виноробство привезли римські «ветерани», пивоваріння - німці, самогонку - українці, горілку - російські, а наш національний напій під назвою «чорний суп» (кава) привезли антіалкоголікі-турки. Так в цьому "пейзажі" пройшло перше тисячоліття. Так Так! Вже більше тисячі років існує угорська держава, зберігши свою індивідуальність.
Угорщина багата не тільки історією. Велика кількість сонячних днів в році дозволяє вирощувати тут виноградники, солодкий перець, злакові культури. Підніміть руку хто не чув про знамениту угорської паприці або не знайомі з винами з регіону Токай? Мадярський гуляш (суп пастухів) славиться в усьому світі. Спробувати треба і вуха (халасле). Її готують по-сегедськи на Тисі, а на Дунаї - по-байаскі.
Подорожуючи по країні, можна познайомитися з красою її міст, сіл. Будапешт-красень! У нього багато різних осіб: імперський Пешт, середньовічна Буда, від романського стилю через готику і барокко до неповторною угорською сецесії. Місто курорт! Місто оперети і шансону!
Егер - північ Угорщини. Дуже затишна площа Добо від якої розходяться такі ж затишні вулички, що ведуть до Мінорету, що залишився з турецьких часів. А ось і будинок Ліцею, ще трохи - і Егерська базиліка, повна назва якої Базиліка Святого Іоанна Апостола і Євангеліста, Святого Михайла і Непорочного Зачаття.
А ось у долини, де знаходиться безліч винних льохів, назва куди простіше - Красива жінка. Сюди і туристи течуть рікою, і вино в келихи стікает потоками.
Пройшовшись по всім! підвалах, ви зможемо продегустувати нектар Егерської землі. Вибрати буде важкувато: все смачні! Тільки не забудьте, що вино з назвою Бича кров готується тільки тут в Егері.
На півночі країни розташований знаменитий селище Егерсалок. Тут ми зможемо зустрітися з природним дивом, побачити як надра землі нам дарують цілющу воду. Таких місць на землі всього три: Pamukkale (Туреччина), Yellowstone (США), Egerszalók в Угорщині.
Закрут Дунаю. Естергом - перша столиця Угорської держави. Вишеград - фортеця 13 століття, панорама на Закрут Дунаю. Сентендре. Місто не зворушений часом. Сувенірні крамнички. Маленькі вузькі вулички. Місто як декорації до цікавої казці, а Ви - її головний герой.
Не забудемо про Балатон! Найбільше прісноводне озеро Європи.
Південний берег - Шіофок, улюблене місце для сімейного відпочинку. Шіофок свого роду столиця південного берега. Має свою красу: прогулянкові Платанове алеї, пірс, пляжі.
Північний берег. Гірські масиви, базальтові стовпи - органи і виноградники, особливості північного берега. Його столицею є Балатонфюред - перше місто курорт. Аристократичні вілли, платанова набережна - нагадують нам про багату історію міста. Потім ми поїдемо на півострів Тихань, який «просочений» ароматом лаванди. Село Тихань - світова культурна спадщина та національна цінність країни. Погуляємо по селу, помилуємося неповторним видом на озеро. А на півострові є ще два внутрішніх озера, що нагадують нам про колись бурхливої вулканічної діяльності в цьому регіоні.
Хевіз. Це бальнеологічний курорт на березі однойменного озера, що є унікальним не тільки в Європі, але і у всьому світі, як за своїми розмірами, так і за складом води. Його цілюща вода багата мінеральними солями, а дно вкрите мулом з високим вмістом радію.
Це тільки невелика увертюра до великого геологічного, історичної та культурної твору під назвою Мадьярорсаг. Угорщина.
У підсумку:
Давним давно Господь Христос і Святий Петро ходили по землі пішки, щоб дізнатися, як живуть люди. Одного разу вони дісталися до нашої землі. «Чи бачиш Петро цю прекрасну країну? На сонячних горах цвіте виноград, в поле дозрівають колоски, в озерах і річках безліч риби, люди тут обов'язково повинні бути щасливі. » Господь нікуди не поспішав. До них підійшов старий чоловік. На плечах висіло кілька рибок і пляшка. Підійшовши до них, він жваво привітав: Дай Бог доброго вечора! Дай Бог і тобі! - відповів Ісус. «Село далеко?» - поспішно запитав Святий Петро. - Далеко, відповів рибалка, але ось моя хатина, залишайтеся в мене на ніч, я поділюся з вами своїм скромним вечерею. Господь з любов'ю подивився в обличчя старого і попросив: Дай напитися ... Старий став вибачатися за те, що в його пляшці була тільки вода, тому що він був бідною людиною, але Господь Христос пив воду з великою насолодою. З'їли смажену на шпажках рибу з чорним хлібом і лягли відпочивати. Вранці старий прокинувся від дивного світла: під головою одного з мандрівників на пошарпаному плащі сяяли місяць і зірки. Він думав, що це сон. Вранці гості вирушили в дорогу. Вони подякували за нічліг, і Господь Христос благословив старого за його доброту, щоб вода в його пляшці перетворилася на вино, щоб ніколи він не страждав від потреби. Господь благословив цей край.
Угорщина - маленька чудо-країна, на невеликій території знайдемо все, що необхідно для життя: багату природу, гори, долини, річки, озера, термальні води ... Тут є все, що порадує око і зігріє душу. Може бути, тому сюди люблять приїжджати туристи, приїжджати до гостинних людей, які пропонують спраглим мандрівникам «напитися» добрими словами та хорошим вином, бо угорці вірять в те, що в кожному мандрівнику бачать Господнє.